Ano
Ne

JE VÁM VÍCE NEŽ 18 LET?

 

 

Pivovar Ferdinand s.r.o. dodržuje platný zákon o regulaci reklamy. Proto žádáme osoby mladší 18 let, aby nevstupovaly na naše internetové stránky.

Děkujeme za pochopení.

Aktuality a tiskové zprávy

30. výročí Setkání lidových muzik v Praze s Ferdinandem

Tento pátek 8. listopadu startuje v pořadí již 30. jubilejní ročník festivalu lidové hudby Setkání lidových muzik. Pražští příznivci a nadšenci z celé republiky si budou moci poslechnout to nejlepší z lidové muziky z Čech, Moravy a Slezska. V prostorech Městské knihovny na Mariánském náměstí nebude chybět ani tradiční pivovar Ferdinand, který zažene žízeň malým i velkým.

Nejlepší hudební folklórní soubory v Čechách rozehrají Prahu v rytmu lidových písní, tanců a tradic. Letošní téma zvolili tvůrci jako obvykle ze starostí a radostí běžného života. „Žně, kosení a vše kolem toho“ posluchačům přiblíží známé i zapomenuté písničky. Jak se chystá kosa, jak se dobře kosí při ranní rose a další zazpívají a zahrají soubory lidové muziky od slovenského Turca přes Valašsko, Slovácko po jihozápadní a střední Čechy, přes pražské soubory Gaudeamus VŠE v Praze, Vycpálkovci s CM Kyčera, CM Jiřího Janouška, CM Harafica z Uherského Hradiště, Slovácký krúžek v Praze, Malá česká muzika Jiřího Pospíšila a Konrádyho dudácká muzika z Domažlic. Benešovský pivovar Ferdinand zde bude točit řízné pivo a sladkou limonádu pro děti.

Festival bude trvat dva dny: v pátek se otevře návštěvníkům již v 10:00 hodin dopoledne, kde odstartuje koncertem pro žáky ZŠ pod taktovkou Setkání dětských lidových muzik, které mají za sebou již osm ročníků. Večer od 18:00 pak proběhne Galakoncert, kde uslyšíte známé dětské muziky jako Kytice, Kolíček, Melodika, Violka, CM Klobučánek z Valašských Klobouk, Sluníčko z Rokycan a CM Fatranček z Martina (SK)

V sobotu 9. listopadu začíná od 15:00 hlavním program známých lidových kapel. Od 18:00 pak vystoupí třešnička pro hudební fajnšmekry, světoznámá skupina Cigánski Diabli z Bratislavy, v níž se představí špičkoví muzikanti, ale i nadějná mladá houslistka Markéta Janoušková. Po skončení programu následuje ve foyeru Městské knihovny „Kasací lidová zábava“, kde se vystřídají všechny dospělé muziky a zahrají vám písničky podle přání k poslechu, zpěvu i tanci. Vstupné na festival na celý den včetně galakoncertu: 150,- Kč.

8.11.2013

Seznam akcí

Zobrazit vše

Aktuality a tiskové zprávy

Bezlepkový ležák Ferdinand získal ocenění Regionální potravina

Pivovar Ferdinand Benešov přišel v červnu s novým druhem piva – bezlepkovým ležákem Premium a už získal první prestižní ocenění.

 

 

Na pivovarských slavnostech Ferdinanda

 

 

 

Tradiční pivovarské slavnosti v pivovaru Ferdinand Benešov se konají 9. září, a to už po šestadvacáté. Návštěvníci mají především unikátní příležitost ochutnat na jednom místě všechny druhy piv, které se v pivovaru se 120 letou historií vaří. Sládek navíc uvařil ke kulatému výročí Vídeňský ležák.

 

 

Nové pivo Ferdinand s přeškrtnutým klasem

Benešovský pivovar Ferdinand si nadělil ke 120. výročí od svého vzniku nový druh piva. Od června zařadí do sortimentu bezlepkové pivo, které je už devátým „bratrem“ v řadě skutečných piv. Je tak třetím tuzemským pivovarem, který vaří pivo bez lepku- glutenu. Výrobek patří do licenčního systému ELS, který je jednotný ve všech evropských zemích.

Zobrazit vše