Ano
Ne

JE VÁM VÍCE NEŽ 18 LET?

 

 

Pivovar Ferdinand s.r.o. dodržuje platný zákon o regulaci reklamy. Proto žádáme osoby mladší 18 let, aby nevstupovaly na naše internetové stránky.

Děkujeme za pochopení.

Aktuality a tiskové zprávy

Den otevřených dveří v Pivovaru Ferdinand a vzpomínkové akce na počest Františka Ferdinanda d´Este

V sobotu 31. května 2014 v Benešově vypukne velkolepá vzpomínková akce 100 let od atentátu na Františka Ferdinanda d‘Este. Zažijete příjezd samotného arcivévody, prohlídku zámku Konopiště, výcvik kavalérie u kasáren, lidovou veselici, ale třeba i inspekci pivovaru. Pít se bude na smutek hlavně černé pivo. Jak jinak než Ferdinand.

Od smrti arcivévody Františka Ferdinanda letos uplyne už 100 let. Se svou ženou Žofií z Hohenbergu zahynul rukou atentátníka Gavrila Principa 28. června 1914 v Sarajevu. Tragická událost byla jednou z příčin první světové války. Ale jaký vlastně byl František Ferdinand, následník rakousko-uherského trůnu? Voják, lovec, manžel, ale také majitel konopišťského panství a benešovského pivovaru.

Mnoho otázek z historie zodpoví vzpomínkové akce, které u příležitosti výročí jeho tragické smrti připravuje město Benešov ve spolupráci s partnery. Až do konce listopadu se uskuteční výstavy, besedy, pietní shromáždění a mše. A jedním z vrcholů bude 31. května právě mezinárodní setkání klubů vojenské historie nazvané Mým národům 1914 – Benešov 2014, které by nemělo ujít vaší pozornosti. Již tradičně se v tyto dny bude v rámci akce pít hlavně černé pivo. Na smutek a na Ferdinanda.

V rámci výročí atentátu také po druhé v tomto roce vyrazí 30. srpna z nádraží Praha-Braník nostalgický historický parní vlak Ferdinand, který má cílovou stanici na zámku Jemniště. Ten, kdo by chtěl, může vystoupit v Benešově a po předchozí rezervaci navštívit Pivovar Ferdinand. V každém vlaku bude opět zařazen bufetový vůz, kde se bude točit Ferdinandova jedenáctka nebo točená malinovka Ferdináda.

Znalci piva a historie budou moci přijít do pivovaru i tento  pátek 30. května na Den otevřených dveří. Zkušení pivovarníci nabídnou návštěvníkům exkurzi do hlubin skutečného piva, degustaci svých prémiových ležáků a prohlídku pivovarských budov.

Více na  www.pivovarferdinand.cz nebo www.benesov-city.cz

28.5.2014

Seznam akcí

Zobrazit vše

Aktuality a tiskové zprávy

Bezlepkový ležák Ferdinand získal ocenění Regionální potravina

Pivovar Ferdinand Benešov přišel v červnu s novým druhem piva – bezlepkovým ležákem Premium a už získal první prestižní ocenění.

 

 

Na pivovarských slavnostech Ferdinanda

 

 

 

Tradiční pivovarské slavnosti v pivovaru Ferdinand Benešov se konají 9. září, a to už po šestadvacáté. Návštěvníci mají především unikátní příležitost ochutnat na jednom místě všechny druhy piv, které se v pivovaru se 120 letou historií vaří. Sládek navíc uvařil ke kulatému výročí Vídeňský ležák.

 

 

Nové pivo Ferdinand s přeškrtnutým klasem

Benešovský pivovar Ferdinand si nadělil ke 120. výročí od svého vzniku nový druh piva. Od června zařadí do sortimentu bezlepkové pivo, které je už devátým „bratrem“ v řadě skutečných piv. Je tak třetím tuzemským pivovarem, který vaří pivo bez lepku- glutenu. Výrobek patří do licenčního systému ELS, který je jednotný ve všech evropských zemích.

Zobrazit vše